Choď na obsah Choď na menu

Bayern Monachium zdobywa 10. tytuł Bundesligi po pokonaniu Dortmundu

Po wygranym 3:1 niemieckim klasyku z Borussią Dortmund w sobotę, monachijczycy zapewnili sobie 32. mistrzostwo w historii klubu i dziesiąty tytuł z rzędu.

Koszulki Piłkarskie Bayernu Monachium dominuje w tej grze od 10. minuty, Dortmund w zasadzie poddał się po golu Gnabry'ego.

Koszulki Piłkarskie Bayernu nie uniknęła niebezpiecznych sytuacji, jak to zwykle bywa z intensywnym wyciskaniem w górę. Rywale, Borussia Dortmund, tradycyjnie popychają ich najbliżej i zdobyły tytuł pięć razy, ostatnio w 2012 roku pod wodzą menedżera Liverpoolu Jurgena Kloppa.

Ofensywny Serge Gnabry (15. minuta), Robert Lewandowski w Koszulka FC Bayern Munich (34.) i rezerwowy Jamal Musiala (83.) strzelili bramki Bayernu przed 75 000 widzów na Allianz Arena w sobotni wieczór. Pochwała dla Jamala Musiały, Leona Goretzki i Juliana Nagelsmanna Wiem, że cały czas chwalę Jamala Musiała, ale na to zasługuje.

Robert Lewandowski w Koszulki Piłkarskie powiedział, że bycie mistrzem Niemiec to wielka historia. Musisz się tym cieszyć i to był mecz, w którym pokazaliśmy, że tam jesteśmy i że chcemy być mistrzami. Każde mistrzostwo jest zawsze inne.

Julian Nagelsmann ma w większości sprawny skład do gry, z takimi gwiazdami jak Robert Lewandowski i Thomas Muller, mimo że z jakiegoś powodu musiał odwołać trening w ciągu tygodnia.

Lucas wykonał kluczową ostatnią próbę przeciwko Reusowi w pudle, które zostało wykonane do perfekcji. Wygrywając 3 ze swoich 4 pojedynków, można śmiało powiedzieć, że Lucas miał bardzo uporządkowaną grę.

Oprócz meczu Bayern Monachium z Borussią Dortmund, 31. tydzień niemieckiej ligi to również zacięty pojedynek w strefie spadkowej Bundesligi w tym sezonie między Hertą Berlin vs Stuttgart, obie drużyny są na 15. i 16. miejscu.