Choď na obsah Choď na menu

Tottenham pokonał 10-osobowy Arsenal w derbach północnego Londynu

Tottenham Hotspur zanotował komfortowe zwycięstwo 3:0 nad Arsenalem w derbach północnego Londynu, aby utrzymać swoją czwórkę przy życiu.

Spurs było godnym zwycięzcą 3:0, a ich własna doskonałość wspomagana była przez Arsenal niezdarnie uderzający w przycisk autodestrukcji, zwłaszcza gdy obrońca Rob Holding sfaulował Son Heung-min, gdy był już na żółtej kartce, a jego drużyna straciła gola po 33 minutach.

Kane w Koszulka Tottenham Hotspur wyprowadził Spurs na prowadzenie w 22. minucie z bezsensowną karą, zanim Holding otrzymał dwie żółte kartki za próbę pobicia Son Heung-min. Kibice Arsenalu mogą narzekać na karę, ale nie mogą na tę czerwoną kartkę na Trzymać.

Syn w Koszulki Piłkarskie następnie strzelił swojego 21. gola w Premier League w dwóch minutach drugiej połowy, aby wyeliminować wszelkie pozostałe niebezpieczeństwa z gry

Nic dziwnego jednak, że to Spurs miał większość piłki, a Ramsdale w Koszulki Piłkarskie wykonał dobrą interwencję, odmawiając Emersonowi Royalowi po godzinie.To była noc bezlitosnej nędzy dla Arsenalu w środowisku, w którym ich zmagania są rozkoszowane bardziej niż jakikolwiek inny.

Wszelka perspektywa powrotu Koszulki Piłkarskie Arsenalu zgasła, gdy Son strzelił w trzecim miejscu, a jego 21. miejsce w sezonie, 70 sekund po przerwie. wyścig o miejsce w pierwszej czwórce do punktu z dwoma meczami do rozegrania.

„Mamy przed sobą dwa mecze. Wszystko jest otwarte" – powiedział szef Tottenhamu Conte. „Pewność musi pochodzić z pracy, którą wykonujemy każdego dnia. Na pewno wygranie ważnego meczu z Arsenalem, znaczenie meczu dla naszego fanów, musi dać nam pewność siebie.

Ukończył 3-0 z Tottenhamem, który może być czwarty, zanim Arsenal pojedzie na spotkanie z Newcastle w poniedziałek wieczorem.