Choď na obsah Choď na menu

Real Madryt zmierzy się z Liverpoolem w Lidze Mistrzów

Real Madryt zaliczył jeden z największych europejskich powrotów wszech czasów, aby ogłuszyć Manchester City i zarezerwować najbardziej nieprawdopodobne miejsce w finale Ligi Mistrzów przeciwko Liverpoolowi, ponieważ zwycięzca karnego dogrywki Karima Benzemy dał im niesamowite zwycięstwo w dwumeczu 6-5 nad City.

City zdobyło jedną bramkę nad Hiszpanią po ekscytującym wygranym pierwszym meczu 4:3 na stadionie Etihad w ubiegły wtorek, ale przez dłuższy czas w drugim meczu było napięcie i nerwowość.

City było taktycznie sprytne, że przez większą część tego meczu trzymało Koszulki Piłkarskie Madrid na odległość ramienia, odmawiając im nawet jednego strzału na bramkę przez 89 minut. Ale, jak pokazały już dramatyczne powroty z Paris Saint-Germain i Chelsea w rozgrywkach tego sezonu, Madryt nigdy nie będzie liczony.

Dla Koszulki Piłkarskie Realu Madryt nie był to powrót, ale zmartwychwstanie. Man City utrzymywało prowadzenie do 90. minuty meczu, kiedy Rodrygo strzelił oszałamiającą wyrównującą bramkę. Chwilę później wybuchła po tym, jak Rodrygo strzelił swoją drugą bramkę i w dwumeczu wygrał 5-5.

W tej grze Karim Benzema w Koszulka Real Madrid nie był tak zaangażowany, jak w poprzednich meczach pucharowych, ale nadal był tak samo wpływowy. Zdobył i strzelił decydującego karnego, a także asystował Rodrygo przy pierwszej bramce. Benzema często był w tym sezonie zbawicielem Realu w Europie, a Francuz miał duże szanse na wyrównanie półfinału w dwumeczu na moment przed przerwą.

Koszulki Piłkarskie Realu Madryt, który często cofał się do rzutu rożnego w tym sezonie w Lidze Mistrzów UEFA, zmierzy się z Liverpoolem w finale po ucieczce z najtrudniejszej sytuacji i pokonaniu Manchesteru City 3:1 w nocy i 6-5 w dwumeczu.