Choď na obsah Choď na menu

Newcastle United pokonało Arsenal 2:0 u siebie w Premier League

Nadzieje Arsenalu na zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów są teraz poza ich zasięgiem po tym, jak zasłużenie przegrali 2:0 z inspirującym Newcastle na St James' Park.

Byli jednak na drugim miejscu i stracili go na początku drugiej połowy, kiedy Ben White pod presją Calluma Wilsona w Koszulki Piłkarskie który startował po raz pierwszy od 27 grudnia, skierował piłkę do własnej bramki.

Drużyna Artety miała cztery punkty przewagi nad Spurs, mając do rozegrania zaledwie trzy mecze, ale teraz szósty sezon z rzędu przegrywa w pierwszej czwórce, a menedżer powiedział, że był „bardzo rozczarowany” po tym, jak był świadkiem występu, który przyznał: „ nie zbliża się do poziomu, jeśli chcemy grać w piłkę nożną Ligi Mistrzów”.

W napiętym meczu na St James’ Park Koszulki Piłkarskie Newcastle zdominowała piłkę w pierwszej połowie i zdobyła 70 procent posiadania piłki. Po bramce samobójczej Bena White'a (55), a następnie pięknym strzałie Bruno Guimaraes (85), Newcastle zasłużenie uczciło i pozostawiło Arsenalowi dwa punkty za Tottenhamem Hotspur na czwartym miejscu w tabeli, z jednym meczem do końca sezonu.

Przed meczem dużo mówiło się o wszystkich kontuzjach Arsenalu. W świecie koszmarów musieliśmy ustawić się w szeregu z Granit Xhaka w Koszulki Piłkarskie i Tomiyasu jako pomocnicy z Tavaresem i Soaresem na krawędziach.

Niezależnie od tego, co wydarzy się pod koniec Premier League, jeśli chodzi o transfery, podobno Koszulka Arsenal będzie gotowa zaoferować około 60 milionów euro dla napastnika Manchesteru City, Gabriela Jesusa i kolejne 3 miliony dla jego rodaka Marquinhos. , skrzydłowy, który gra w Sao Paulo.

Zapytany, co powiedział swoim graczom w szatni po ich niszczycielskiej porażce, Arteta powiedział: „Jestem bardzo rozczarowany. To, że Newcastle było 10 razy lepsze od nas iw pełni zasłużyło na mecz.