Choď na obsah Choď na menu

Nicolas Gonzalez i Giacomo Bonaventura zdobywają bramki

Fiorentina pokonała Romę 2:0 w Serie A w poniedziałek, aby odzyskać swoje szanse na awans do Europy po trzech przegranych z rzędu.

Już w drugiej minucie startu Nicolás González w Koszulki Piłkarskie pokonał kilka wyzwań i utrzymał się na nogach, zataczając się w polu AS Roma, aż Rick Karsdorp wbił mu palec w goleń.

O ile po dwóch minutach Holender Rick Karsdorp w Koszulki Piłkarskie wykonał rzut karny na Nicolása Gonzáleza, którego argentyński napastnik nie przegapił na 1-0, to po jedenastej Giacomo Bonaventura nie wybaczył defensywnemu lenistwu gości, aby awansować na 2. -0, w posunięciu, w którym pomocnik Fiorentiny nie znalazł żadnych przeszkód, by dotrzeć do pola i dobić.

Roma pojawił się w drugiej połowie z Zaniolo w Koszulka AS Roma zamiast Oliveiry, który zamierzał wznowić mecz: po fioletowych protestach przeciwko pchnięciu przez Cristante na Gonzaleza, Abraham oddał pierwsze ostre uderzenie, a jego główka dotknęła słupka.

Ta porażka plasuje Koszulki Piłkarskie AS Roma na siódmym i szóstym miejscu w lidze włoskiej z zebraniem 59 punktów z 36 meczów. Fiorentina ogranicza się do zarządzania wszystkim przeciwko Romowi, który rażąco nie uczestniczy w grze, zarówno fizycznie, jak i przede wszystkim mentalnie, Romowi, który nigdy tak naprawdę nie sprawiał wrażenia, że jest w stanie wejść do gry.

Jeśli Roma pokona Feyenoord w finale Ligi Konferencyjnej 25 maja i nie zajmie miejsca w pierwszej szóstce, Włochy będą miały trzy drużyny w Lidze Europejskiej i żadnego w Lidze Konferencyjnej, ponieważ mistrz Ligi Konferencyjnej kwalifikuje się do Ligi Europy.

Obie drużyny sąsiadują w tabeli z 56 punktami każda. Roma jest szósta, Fiorentina siódma.