Choď na obsah Choď na menu

Getafe remisuje Barcelonę 0–0

Bezbramkowy remis z Getafe w niedzielny wieczór dał Barcelonie punkt, którego potrzebowali, aby być absolutnie pewni miejsca w Superpucharze Hiszpanii w przyszłym sezonie, chociaż tak się składa, że ​​remis 1:1 między Atlético Madryt i Sewillą oznacza, że ​​i tak nie potrzebowaliby tego. .

Koszulki Piłkarskie obu stron rozegrała się w wyjątkowo nudnej pierwszej połowie, bez prób zdobycia bramki przez Barcelonę, ponieważ obie strony wiedziały, że potrzebują tylko punktu i nie podejmują ryzyka w swojej ofensywnej grze, a praktycznie nie było żadnej akcji w meczu. rama otwierająca. Getafe trzykrotnie celowało, ale nie zrobiło wystarczająco dużo, by niepokoić Marca-Andre ter Stegena.

Były człowiek Barçy Carles Aleñà noszący Koszulki Piłkarskie i reprezentant Turcji Enes Unal dał Ter Stegenowi kilka rzeczy do przemyślenia. Ale to nie był atak, a Barça nigdy nie wyglądała na poważnie zagrożoną.

Xavi w Koszulka FC Barcelona  został zmuszony do kilku zmian w początkowym składzie. Gerard Pique, Ronald Araujo i Sergino Dest są niesprawni, a Jordi Alba zawieszony, cała czwarta obrońca pierwszego wyboru była na starcie. FC Barcelona wykorzystała w tym sezonie niezwykłych 38 różnych graczy w oficjalnych meczach.

Ostatnie 45 minut przebiegało według tego samego scenariusza, co w pierwszej połowie, z Koszulki Piłkarskie obu drużyn wyraźnie zadowolonymi z wyniku i bez narażania się na niebezpieczeństwo.

Zakończył się również Superpuchar Hiszpanii, w którym Barcelona zajęła drugie miejsce w LaLiga. W półsezonowym mini-turnieju w Arabii Saudyjskiej zmierzą się zatem zwycięzcy Realu Madryt, finaliści Barcelony i Copa, Betis i Valencia.